Trenuj z głową

Wiele osób zaczynając aktywność fizyczną popełnia ten zasadniczy błąd, że od początku narzucają sobie forsowne tempo treningów, przez co często się przetrenowują i tracą zapał do dalszych aktywności. Przestrzegając naszych Czytelników przed takimi błędami, poniżej prezentujemy kilka podstawowych rad dotyczących treningu.


Zanim zaczniesz trening

Rozpoczynając jakikolwiek trening, czy to na siłowni, basenie czy bieżni, zawsze należy pamiętać o kilki zasadach na początek.

1.Zacznij powoli i nie forsuj się na początku

2.Zawsze zanim zaczniesz jakiekolwiek ćwiczenia zrób porządną rozgrzewkę

3. Podczas wykonywania ćwiczeń pamiętaj o zachowaniu prawidłowej postawy ciała

4.Kończąc trening również wykonaj zestaw ćwiczeń rozciągających – to zapobiega późniejszym zakwasom

5.Z treningu na trening zwiększaj stawiane sobie cele.

6.Po każdym treningu pozwól sobie na chwilę relaksu, jest on tak samo ważny jak sam trening.

 

 


Trening dla zaawansowanych

Zaawansowane treningi to nie tylko chęć poprawienia kondycji fizycznej całego organizmu. Na etapie zaawansowanego treningu wybieramy już partie ciała, które chcemy wzmocnić, lub z których chcemy pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej i sprawiamy, że nasz trening jest znacznie bardziej ukierunkowany.

Wiele osób na poziomie zaawansowanych treningów podejmuj decyzje o przygotowywaniu się do udziału w zawodach wyczynowych, takich jak maratony czy triatlon. Maraton to przede wszystkim trening wytrzymałości, natomiast triatlon, który obejmuje zarówno bieg, jak i pływanie i kolarstwo, wymaga siły, wytrzymałości i wytrenowania wielu różnorodnych partii mięśni – nie są to łatwe zawody, za to uprawiające je osoby zdecydowanie zasługują na uznanie.