Ruch to zdrowie!

Jakże utarty frazes, który każdy z nas słyszał nie raz w życiu. Jest to zdanie, które najpełniej streszcza korzyści płynące z aktywności fizycznej, jednak przez to, że często powtarzane jako wyjęte z kontekstu, stało się jedynie pustym cliché. Chcemy to zmienić, dlatego też poniżej pokazujemy jakie pozytywne skutki niesie ze sobą uprawianie sportu.


Lepsza kondycja, idealna sylwetka i pewność siebie

Bieganie sprawia, że możemy bez zmęczenia wejść na 10 piętro, że 30km spacer nie sprawia nam trudności, a wspięcie się nawet na najbardziej stromą górę jest igraszką. Dodatkowo dzięki aktywności fizycznej możemy osiągnąć i utrzymać wymarzoną sylwetkę, dzięki której rośnie nasza pewność siebie.


Zdrowe serce, dotleniona krew, koniec problemów gastrycznych

Aktywność fizyczna jest też niezwykle istotna dla zdrowia naszego organizmu. Dzięki różnym formom ruchu nasz układ oddechowy i krwionośny jest w dużo lepszym stanie. Nasza krew jest dotleniona, spalamy zbędny tłuszcz, prostujemy kręgosłup. Podczas aktywności fizycznej najczęściej musimy przyjmować wyprostowaną postawę ciała, dzięki czemu nasz ściśnięty zazwyczaj układ pokarmowy, może się rozprostować i odpocząć, co niweluje wiele problemów gastrycznych.