Masz wolne? Rusz się!

Ci z nas, którzy kochają sport i nie uważają go za przykrą konieczność, chcą mieć możliwość aktywności fizycznej również podczas wakacji. Coraz więcej hoteli, ośrodków wczasowych i biur podróży zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też rośnie liczba miejsc, które mogą wybrać ludzie aktywni, by zażywać nietypowych i ciekawych rozrywek związanych z aktywnością fizyczną.

 

Drugą możliwością, jeśli nie chcemy korzystać z ofert zorganizowanych, jest udanie się na urlop w miejsca, które dają nam możliwości samodzielnego zorganizowania sobie aktywnego wypoczynku. Miejsca szczególnie sprzyjające wszelkim aktywnością fizycznym to:

 

Bieszczady na wiosnę

Gdy przyroda budzi się do życia, w Bieszczadach można oglądać zapierające dech w piersiach widoki. A Bieszczady to miejsca dobre zarówno dla turystyki pieszej, jak i rowerowej. Jezioro solińskie umożliwia natomiast nie tylko pływanie czy kajakarstwo, ale również uprawianie windsurfingu i żeglarstwa.

 

 

Tatry na zimę

Zakopane zimą jest idealnym miejscem dla wszystkich miłośników sportów zimowych. Od narciarstwa przez snowboard, saneczkarstwo po skoki narciarskie i łyżwiarstwo. W zasadzie nie ma sportu zimowego, którego nie dałoby się uprawiać w tatrach.

 

 

Wybrzeże na lato

Latem polskie może daje osobą aktywnym wiele różnorodnych możliwości uprawiania sortów. Można nad Bałtykiem uprawiać windsurfing, kitesurfing, kajakarstwo, żeglarstwo, kolarstwo czy piesze wędrówki.

 

 

Wielkopolska jesienią

Gdy piękna polska jesień ozdobi drzewa tysiącem kolorów, warto udać się do Wielkopolski, która jest rajem dla kajakarzy i żeglarzy. Jest to też doskonały teren dla długich rowerowych tras.